Doğum günü temaları

Hayat kutlamalarla renklenir ve bunlardan en kişiye özeli doğum günleridir. Her sene sevdiklerimizin dünyaya geldiği o özel günü, kendilerini değerli hissettiren organizasyonlarla kutlamak isteriz. Bunun için de birbirinden güzel partiler düzenleriz. Alışıla gelmiş kutlamalardan sıyrılmak ve organizasyonunuzu daha özel kılmak için, son zamanların gözdesi olan temalı partilere başvurabilirsiniz.

Doğum günü partisinde neden tema kullanmalısınız?

Partinizi organize ederken tema kullanmak partiyi düzenleyen kişi olarak sizin işinizi oldukça kolaylaştırır. Doğum günü pastası nasıl olmalı? Fotoğraf çekileceğimiz arka planda ne tasarımı olacak? Davetlilere ne ikram edilmeli? Kıyafet olarak ne seçilmeli? Kutlamayı nerede yapmalıyız? Hatta ne hediye almalıyız? gibi bir çok sorunun cevabı tema belirlediğinizde otomatik olarak cevaplanmış olacak. Yani temalı doğum günü partileri sizin işinizi çooook kolaylaştıracak 😃

Bunların yanında bir fotoğrafı güzel yapan şey aslında dekordur. Dekorunuz ne kadar özgün olursa çektiğiniz fotoğraf o kadar ilgi çekici olur. Temalı doğum günü partileri size güzel dekorlu fotoğraflar çekme konusunda oldukça yardımcı olacak. Partide çekilen fotoğraflarınız Instagram’da like rekorları kıracak, başkalarına ilham vermek için “keşfet”lere düşeceksiniz. Bizden söylemesi 😉   

Ayrıca temalı doğum günü bazı zamanlarda size bütçe konusunda da yardımcı olabilir. (Tabi her zaman değil. 😇) Örneğin Maçka Parkı ya da Caddebostan Sahili’nde arkadaşınıza düzenleyeceğiniz piknik temalı bir organizasyonla düşük bütçeli mutlu sonuçlar yaratabilirsiniz.

Peki bir doğum günü partisi için tema oluşturmak kolay mı? Hangi yaş grubuna hangi tema seçilmeli? Bir temalı partinin olmazsa olmazları neler? Sizler için birkaç fikir hazırladık…

Spor

Her yaştan çocuk ve yetişkin kutlamalarında spor fazlasıyla kullanılan bir tema.. Doğum günü sahibinin tuttuğu takımlar, sevdiği spor dalları partilerinizde hem eğlenceli hem de aktif bir süsleme oluşturmak için oldukça idealdir. Üstelik bu temada yaratıcı olmak da çok kolay… 

Çizgi film, oyuncaklar ve popüler karakterler

Çocukların vazgeçilmez oyuncakları, en sevdiği şarkının karakterleri, izlemekten keyif aldığı çizgi filmler tema olarak kullanılabilir. Bu temada yanlış yapma şansınız yok.

Hem davetlilerin, hem de doğum günü sahibinin bu partiden mutlu ayrılacağı konusunda bir şüpheniz olmasın. Kız çocuklarının çok sevdiği LOL bebekler, özellikle küçük çocukların dilinden düşürmediği Baby Shark bunlardan bazıları.

Uzay, deniz altı, safari dünyası

Özellikle erkek çocukların maceracı kişilikleriyle bağdaştırılan bu temalar son ayların en çok tercih edilenleri… Hayvanlar aleminin hareketli dünyası, galaksinin gizemi ve su altı dünyasının şaşırtıcı canlılarının yer aldığı bu temalar çocukların tüm dikkatini üzerine çekerken ebeveynler için de görsel bir şölen oluşturuyorlar.

Dönem partileri

Dönem partileri yetişkin doğum günü partilerinin olmazsa olmazıdır. Seçtiğimiz kıyafetten, sunacağımız ikrama hatta çalacağımız müziğe kadar partiye yön verir. 20’ler 80’ler hatta gelecekten bir dönem… Bu kutlamada kendinizi başka bir dünyada bulacaksınız. Tüm Instagram sizden ve partinizden bahsedecek. 😎

Süper kahramanlar ve filmler

Yetişkin, çocuk, doğum günü, yılbaşı demeden herkesin çok eğleneceği bir tema bulmak istiyorsanız süper kahraman teması tam size göre… Birbirinden çeşitli tasarım şansları yakalayacağınız bu organizasyonlar size harika bir parti yaşatacak. İşte tema yapabileceğiniz bazı süper kahramanlar:

Superman, Spiderman, Batman, Batgirl, X-man, Wonder Woman, Thor, Marvelman, Iron Man, Doctor Strange, Catwoman, Captain America, Hulk, Aquaman. Diğer süper kahramanlara ulaşmak için tıklayın.

Partinizin konseptine karar verdiniz ancak hala doğum günü partisi için mekan bulamadıysanız, istediğiniz tüm özelliklere göre bir yer bulabilirsiniz. İster tüm odayı süsleyebilir isterseniz kendi partinizin DJ’i siz olabilirsiniz. Sadece size Özel Mekan bulmak için tıklayın.